🆕Нові товари. ВИБИРАЙ ✅
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Флюорокарбон для риболовлі

Сортування:
спочатку нові за популярністю спочатку дешевше за назвою

Хтось вважає флюорокарбонову волосінь подальшим розвитком монофільних лісок, хтось - окремим видом, але факт залишається фактом - своє місце в коробках рибалок і в корчах водойм флюрокарбонова волосінь заслужила серйозно і надовго.

Що таке флюорокарбон?

Правильно цей матеріал називається PVDF - Полівініліденфторид, він же фторований органічний полімер, а в СРСР відомий під назвою Фторопласт-2. Нам він відомий як флюорокарбон. Винайдений і запатентований японською хімічною корпорацією Куреха наприкінці 60-х, і спочатку застосовувався в інших сферах. Набагато пізніше флюорокарбон прийшов до рибалок у вигляді волосіні, і до певної міри здійснивши навіть революцію. Втім, достатньо вікіпедії.

Якості та особливості флюорокарбонових лісок

Флюорокарбон схожий на звичну нам нейлонову “монку” - теж прозорий, і намотаний на бобіну. На цьому схожість закінчується.

Порівняно з капроновими, волосіні з флюорокарбону:

Жорсткіші, малорозтяжні і більш стійкі до механічних впливів.
Більше непомітні у воді.
Чи не вбирають воду. Точніше вбирають, але мало.
Мало схильні до впливу ультрафіолету. І температурним впливам.
Більш щільні і важкі (на 75% важчі за воду), швидше тонуть.
Де застосовують флюорокарбон?
Області застосування флюорокарбонових лісок виходять із характеристик самого матеріалу.

Шок-лідери. Тут цінується абразивостійкість "флюра". Безцінна властивість для фідеристів, що ловлять на грядах, покритих черепашником.
Поводки. Флюорокарбон має коефіцієнт заломлення 1.42 що дуже близько до цього параметра води (1.33). Отже, повідці непомітніші. Але він жорсткіший!
Як основна волосінь. У нас таке застосування "флюрика" не набуло великого поширення, насамперед через ціну на нього. Але за океаном дуже багато рибалок, зокрема спінінгісти, люблять мотати флюорокарбон на шпулі. Його властивості, а саме мала розтяжність, здатність швидко тонути та невидимість просто незамінні у видах лову, де необхідний контроль над принадою, її анімація та можливість тримати у заданому шарі води. Всі ці невідвантажені гуми, кароліни-каліфорнії, джиг-риги, віки та інші гумово-придонні і не дуже штуки без флюорокарбону просто неможливі. І не тільки - весь світ і твичить із флюром, і кренки ганяє.

Переваги та недоліки флюорокарбону

Хоча це буде не зовсім точно. Плюси та мінуси "флюра" виходять знову ж таки з його особливостей і характеристик. Де його краще використовувати, і де він краще себе показує – написано вище. А ось про недоліки варто згадати окремо.

Головний із них - ціна. Гарний флюр дорогий. І якщо ви знайшли флюр дешевий – значить з ним щось не так чи це не флюр. Наприклад, це монофіл покритий флюрокарбоном. Це називається Fluorocarbon coated. До речі, перевірити справжній це флюр чи ні просто – підпаліть його. Пам'ятаєте про його термостійкість? Справжній флюрик не горить, а плавитися.
Вузли. Важко це назвати недоліком, скоріше особливість. Жорсткість матеріалу має на увазі, що не кожен вузол підійде. Втім, гугл ніхто не скасував.
Велика помилка багатьох рибалок розглядати флюорокарбонові волосіні як альтернативу монофілу. Це не так! "Флюр" - це окремий матеріал з іншими властивостями, і ставитись до нього необхідно також.

Міфи про флюорокарбон.

Будь-яка річ, нова чи екзотична, обростає історіями та легендами. Флюорокарбон не став винятком, і насамперед це пов'язано з рідкістю його використання.

Вгору