Кількість
|
Вартість
|
||
|
Не погодуєш – не половиш. Так звучить головне правило під час риболовлі на мирну рибу. І чим більше рибалок, запресованих водойм і менше в них риби – тим більш витончені та хитрі види підгодовування пропонуються рибі. І риби менше стало, та й що лукавити - розбалували ми її.
Сучасні прикормки – які вони?
Технології виробництва підгодовування просунулися далеко вперед за останні 20 років. Звичайно, старе добре перевірене пшоно і горох все ще в строю, і навіть цілком успішно застосовуються на змаганнях, та й макухи тугіше ніхто не скасовував. Але все ж таки готові розфасовані сипучі підгодовування - це набагато зручніше і універсальніше. Хоча б тим, що їх не потрібно готувати, а лише замісити.
Склади прикормки
Сучасна принада - це багатокомпонентний продукт, що має певні фізичні та смакові характеристики, спрямований на залучення риби та утримання її в місці лову. За компонентами – вже практично зникла тенденція робити основу для підгодовування на основі сухарів. Якщо такі підгодовування і зустрічаються, то, як правило, у високоякісному та дешевому сегменті. Причина проста і банальна – сухарі починають закисати вже після потрапляння в них вологи. Тобто не лише з початку замішування, а навіть із моменту відкриття пачки. Та й відкрити вже запліснілу нову пачку - і таке бувало. Втім, застосовувати сухарі як добавку, особливо добре просмажені, ніхто не забороняє.
Сучасні принади - це суміші з наступних компонентів:
Відходів кондитерської діяльності - всяких вафель, бісквітів тощо.
Переробленої сільгосппродукції - зернових пластівців, борошна, висівок тощо.
Цілісних зерен, в основному олійних культур.
Копра-меляса та шкаралупа кокосового горіха.
Макуха різних культур - від класичного соняшника до арахісу.
Секретні та не дуже смакові та ароматизуючі добавки - суха кров, висушені морепродукти (креветки, криль), кісткове борошно, інші білкові компоненти та інші подібні штуки.
І звичайно не забуваємо допоміжні компоненти, що не мають впливу на смакові та ароматичні властивості - барвники, загусники і т.д.
Види прикормки
Всі сипкі підгодовування можна розділити на три великі групи.
- Універсальні.
- Спеціалізовані.
- Спеціальні.
Розглянемо детальніше кожен варіант.
Універсальні прикормки
Вони мають якісь загальні ознаки, без особливої спеціалізації, та мають певні механічні ознаки. Використовуються такі сипучки найчастіше як основа для готової суміші. Приклади без прив'язки до бренду:
Принада Універсал - служить як основа кормової суміші практично для будь-якої риби, шляхом додавання інших типів підгодовування, стиків, атрактантів та інших риб'ячих смакота.
Підгодовування Фідер - теж нейтральний склад, що має більш важку фракцію та компоненти. Краще поводиться на протязі, його менше зносить.
Завжди можна вибрати основу під будь-які умови. Або просто купити універсал. :-)
Спеціалізовані принади
Це підживлювальні суміші, виготовлені під певну рибу. Мають як смакові та ароматизуючі компоненти під певний видобуток, так і механічні властивості під ті умови, де мешкає ця риба. Приклади:
RealFish Карп Слива.
Інтеркріль Плотва.
Подібні сипучки додаються як основний смаковий і амортизуючий компонент підгодівельної суміші.
Спеціальні прикормки
Це добавки та компоненти, що розширюють ароматичні, смакові та механічні властивості підгодівельної суміші. Приклади:
Горохові стики.
Прикормки Гейзер.
Сушений криль.
Мамалиги.
Існує дуже багато будь-яких компонентів, які розширять можливості підгодівельної суміші і надають їй особливих властивостей.
Інші властивості принади
Варто виділити:
Колір – темні або світлі, враховуємо на якому дні ловимо.
Фракція – велика, середня, дрібна.
Легкі, середні, тяжкі.
Липкі чи навпаки, розсипчасті.
Для теплої чи холодної води.
Усі вищеописані параметри кожного компонента суміші потрібно враховувати під час її створення.
Пара порад для створення гарної підгодівельної суміші
Прикормочні суміші - гігроскопічні, та його компонентам потрібен час, щоб встигнути розбухнути і стати такими, які заплановані виробником. Зволожуйте у кілька етапів. У холодну пору року перше зволоження можете робити ще вдома.
Насичуйте підгодовування після замішування повітрям. Сито чи шуроповерт – це вже ваш вибір.
Не бійтеся експериментувати, підбираючи різні типи сипучок для формування ідеального складу. Приклад - ви ловите на швидкій течії Десни ляща. І додати трохи важкого великофракційного коропового підгодовування зі смаком черепашки - не така вже погана ідея.
Враховуйте рельєф, силу течії, температуру води та колір дна. І звісно смаки місцевої фауни.
Перевіряйте підгодовування перед замісом. Наприклад, у заздалегідь відкритий пакет із минулої риболовлі могла потрапити волога. Неприємний запах цвілі може відлякати рибу і зіпсувати всю рибу.